Ferie w szkole już za nami

W pierwszym tygodniu ferii zimowych grupa dzieci z naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych przez placówkę. Nie brakowało atrakcyjnych zajęć sportowych, kulinarnych, komputerowych i plastycznych oraz zabaw na świeżym powietrzu i zwiedzania miasta, a także pouczającej "lekcji bezpieczeństwa" -  spotkania ze strażakiem .

Jak co roku nasza szkoła przygotowała ofertę zajęć dla tych dzieci, które w pierwszym tygodniu ferii przebywały w Kole. Zarówno najmłodsze dzieci z klas I-III jak i starsi uczniowie uczestniczyli w zajęciach sportowych na sali gimnastycznej (gry zespołowe, ogólnorozwojowe zabawy sportowe), grali w tenisa stołowego, rozwijali swoje uzdolnienia plastyczne i korzystali z zajęć komputerowych. Ciekawe zajęcia dotyczące bezpiecznego zachowania i unikania zagrożeń przez dzieci przeprowadził przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej w Kole.

Dużą radość i satysfakcję sprawiły dzieciom zajęcia gospodarstwa domowego czyli wspólne gotowanie pysznej zupy i pieczenia ciasta. Dzieci miały także okazję poznać bliżej historię miasta odwiedzając Muzeum Technik Ceramicznych i kolski Ratusz. I choć zimowa aura nie dopisała - brakowało śniegu - to jednak uczniowie bawili się na placu zabaw Nivea i przyszkolnej ślizgawce. To były fajne ferie w szkole!