Wigilijne spotkanie zuchów i harcerzy

Zuchowa i harcerska brać należąca do działającego przy szkole Szczepu Zawiszy Czarnego spotkała się na tradycyjnym "opłatku". Nie mogło na nim zabraknąć życzeń i kolęd oraz obficie zastawionych stołów. W harcerskiej Wigilii wziął również udział komendant Hufca ZHP w Kole druh Leonard Jaroszewski, który złożył wszystkim obecnym życzenia świąteczne oraz przekazał Betlejemskie Światło Pokoju.

W harcerskiej Wigilii, która odbyła się w szkolnej stołówce wzięło udział prawie 60 zuchów i harcerzy ze szkolnego szczepu prowadzonego przez instruktorki: Elżbietę Majewską i Elżbietę Biskupską oraz Paulinę Olszewską, Agnieszkę Jarosz i Kamillę Walczak. Do szczepu należą nie tylko obecni uczniowie szkoły, ale i absolwenci naszej placówki. W spotkaniu oprócz komendanta hufca wzięły także udział p. Urszula Karolczak i Edyta Sławińska z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Bardzo cieszy coraz liczniejsza grupa dzieci i młodzieży, która działając w szczepie Zawiszy Czarnego niesie chętną pomoc potrzebującym, uczestniczy i wspomaga organizację wielu imprez środowiskowych i miejskich, przywraca pamięć zapomnianym cmentarzom oraz uczy się postaw patriotycznych i kultywuje harcerskie zwyczaje i obrzędy.