Podsumowanie jesieni przedszkolaków

Wiele działo się tej jesieni w oddziałach przedszkolnych naszego zespołu szkół, o czym informowaliśmy naszych czytelników na bieżąco. Dziś przypomnimy i podsumujemy najważniejsze z nich.

Przedszkolaki z grupy 0 ”B” i „C” mają za sobą kolejne miesiące spędzone w przedszkolu. Czas ten  upłynął pod znakiem konkursów i uroczystości przedszkolnych.

W październiku dzieci wzięły udział w Konkursie Ekologicznym, zorganizowanym przez Urząd Miejski. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na problematykę zagospodarowania odpadów, jak również promocja zachowań proekologicznych. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną z materiałów przeznaczonych do recyklingu (butelki, kartony, gazety itp.). Wszyscy wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością. Wysiłek opłacił się i Jury doceniło ich pracę. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe i słodkie upominki.

Uczciliśmy także dzień Wszystkich Świętych. Przedszkolaki udały się na nasz miejski cmentarz, gdzie zapaliły znicze na grobach żołnierzy poległych w walce za Ojczyznę. Była to także okazja, aby przybliżyć dzieciom temat niepodległości, w związku ze zbliżającym się świętem 11 listopada. Dzieci uczestniczyły w uroczystym apelu, wykonały kotyliony i prace plastyczne związane z symbolami państwowymi.

Dnia 22 listopada we Wrzącej Wielkiej odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Brzechwa dzieciom”. Konkurs miał na celu popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie umiejętności recytatorskich u przedszkolaków. Nasze oddziały przedszkolne reprezentowane były przez: Martę Hauff, Hannę Żurawik i Julię Ziętek. Każda z dziewczynek przygotowała ciekawą interpretację wiersza. Wszystkie występy zostały wysoko ocenione, a uczestniczki  konkursu otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodycze. Dziękujemy dziewczynkom  za wspaniałe pamięciowe opanowanie wierszy oraz odwagę, która przydała się, gdyż występ odbywał się przed bardzo liczną publicznością. Serdecznie gratulujemy uczestniczkom i ich rodzicom.

Na koniec listopada nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na pluszowe misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swym małym lub dużym przyjacielem – Misiem . Przedszkolaki poznały historię pluszowego misia, wzięły dział w akademii na cześć misia, zorganizowanej przez kolegów i koleżanki ze starszych klas, wspólnie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Bardzo miłą niespodzianką były misiowe ciasteczka, które upiekła Pani Iza, mama Marysi. Były przepyszne i bardzo za nie dziękujemy. Dzień był pełen uśmiechów, jednak najwięcej radości sprawiła dzieciom sama możliwość zaprezentowania innym swego pluszowego misia i zabawa z nim.

Jesień się kończy, u progu - zima, a przed nami wiele kolejnych wyzwań oraz ciekawych przedszkolnych przygód!