Mistrzostwa Polski Młodzików w Korfballu

19 października (sobota) w Międzyborowie odbył się turniej I rundy Mistrzostw Polski w Korfballu w kategorii młodzików (U-13). Wspaniale spisali się na nim zawodnicy kolskiego "Maratończyka", którzy wygrali wszystkie mecze bez straty kosza. Trenerem działającego przy naszej szkole Uczniowskiego Klubu Sportowego "Maratończyk" jest nauczyciel wychowania fizycznego w naszej placówce, p. Waldemar Pietrzak.

Korfballiści z  Koła najpierw wygrali z gospodarzami turnieju ZSP Międzyborów  14 : 0. W kolejnych meczach wygrali z Cirkusem Konstancin 8 : 0, Olympic Słupią  9 : 0 i Warszawą Wesołą  13 : 0. Tak więc po sukcesach zagranicznych (we wrześniu Maratończyk wygrał Ligę Wyszechradzką w tej kategorii wiekowej) kolanie udowodnili,że są kandydatem numer jeden do obrony tytułu Mistrzów Polski.

Kolejność po I rundzie Mistrzostw Polski:

1. Maratończyk Koło – 12 pkt  (44 : 0)
  2. Olympic Słupia – 9 pkt  (14 : 17)
  3. Cirkus Konstancin – 6 pkt (10 : 13)
  4. Warszawa Wesoła – 3 pkt  (7 : 26)
  5. ZSP Międzyborów – 0 pkt  (4 : 23)

Skład Maratończyka: Wiktoria Kołodziejek, Wiktoria Pietrzak, Amelia Kolasa, Malwina Ławnicka, Karolina Czynszak, Wiktoria Ziółkowska, Dominika Szczecińska, Aleksandra Kalinowska, Krzysztof Szkudlarek, Szymon Chodosz, Szymon Górniak, Cyprian Michalak, Hubert Szczeciński, Tomasz Ochendalski, Igor Majtczak, Paweł Grabowicz.

„Kolejny świetny turniej w wykonaniu moich zawodników, skuteczny atak i perfekcyjna obrona. Cóż więcej można powiedzieć, trzeba się cieszyć i ciężko pracować żeby dobrą dyspozycję utrzymać przez cały sezon” – powiedział trener zespołu; Waldemar Pietrzak.