Apel dotyczący bezpieczeństwa uczniów

Bezpieczeństwo ucznia w szkole było i jest jednym z fundamentalnych zadań naszej szkoły. Nie mniej jednak – w związku z nagłośnionymi w ostatnich dniach wydarzeniami, które miały miejsce w Koninie i we Wrześni – przeprowadzone zostały apele dla uczniów dotyczące kwestii bezpieczeństwa i zachowania w szkole.

Apele porządkowe przeprowadzono zarówno dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej jak i uczniów klas I-III gimnazjum. Podczas apeli dyrektor szkoły p. Lech Brzeziński przypomniał o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w szkole, uczulił uczniów,  aby zgłaszali i reagowali  na przejawy agresji i przemocy. Głos zabrała również p. pedagog Iwona Herman oraz nauczyciele placówki. Dla uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej pogadanki zostaną przeprowadzone przez wychowawców.

Cieszymy się, że podejmowane od lat w naszej szkole działania wychowawcze mające na celu zapewnienie uczniom odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, a tym samym ich samopoczucia w szkole przynoszą zamierzone efekty. Mamy jednocześnie nadzieję, że dzięki temu uda się nam wszystkim uniknąć trudnych i niebezpiecznych zdarzeń.