W krainie Lego – wycieczka na wystawę klocków

Dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej placówki pojechały na wycieczkę do Łodzi by obejrzeć największą w Polsce wystawę konstrukcji zbudowanych z klocków Lego.

Dzieci zobaczyły tam różne budowle składające się z kilku milionów klocków, eksponaty interaktywne - roboty, lotnisko z modelami samolotów, lunapark z karuzelami, kolejki z pociągami, a nawet nasz Stadion Narodowy. Największym zainteresowaniem cieszył się ogromny Titanic (11m długości)  i figura Roberta Lewandowskiego skali 1:1. Niesamowitą frajdę przedszkolaki miały bawiąc się w strefie do zabawy klockami Lego. Mogły tam np.  bawić się różnymi rodzajami klocków czy  „pisać i malować” klockami.

Odwiedziliśmy też kino edukacyjne, gdzie obejrzeliśmy film prezentujący świat nauki przez pryzmat klocków Lego. Miłą niespodzianką dla dzieci była wizyta w Mc Donald’s.

Wycieczka była bardzo udana i z pewnością możemy polecić ją innym.