Prelekcje i szkolenia dla uczniów

W ostatnich dniach uczniowie naszej szkoły postawowej uczestniczyli w prelekcji i kampani informacyjno-edukacyjnej. Tematami spotkań były: ochrona środowiska naturalnego oraz zdrowie.

Uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych wzięli udział w zajęciach odbywających się w ramach przedsięwzięcia "Kompleksowa kampania edukacyjna w zakresie gospodarki odpadami i niskiej emisji w mieście Kole". Kampania ta ma promować selektywną zbiórkę odpadów i recykling oraz podejmuje problem niskiej emisji.

Z kolei chłopcy i dziewczęta z klas szóstych wzięli udział w prelekcji dotyczącej profilaktyki zdrowotnej oraz szczepień przeciwko wirusowi HPV. Zajęcia prowadzone były przez realizaorów programu profilaktyki z Poznania.