Międzynarodowy sukces korfballistów z Koła

Od wielu już lat kolscy korfballiści przyzwyczaili nas do sukcesów osiąganych na zawodach ogólnopolskich. Tym razem doczekaliśmy się sukcesu zawodników kolskiego maratończyk osiągniętego na zawodach międzynarodowych. Przypomnijmy, że klub od ponad 20 lat działa przy naszej szkole a jego założycielem i trenerem jest nauczyciel wychowania fizycznego naszej szkoły p. Wldemar Pietrzak.

W miniony weekend w słowackim mieście Prievidza odbył się międzynarodowy turniej korfballowy – Junior Mayor Cup (Mistrzostwa Klubowe Państw Grupy Wyszehradzkiej). W turnieju wzięły udział najlepsze zespoły w kategorii młodzików (U13) ze Słowacji, Czech, Węgier i Polski).

Rewelacyjnie w turnieju spisali się młodzi kolscy korfballiści. Najpierw w meczach grupowych pokonali kolejno mistrza Słowacji, mistrza Czech i wicemistrza Słowacji. W meczu finałowym kolanom ponownie przyszło walczyć z zespołem czeskim i tym razem Maratończycy pokazali na parkiecie swoją wyższość i z kompletem zwycięstw zasłużenie zajęli pierwsze miejsce.

„To nasz największy klubowy sukces na arenie międzynarodowej od początku działalności klubu! Zawodnicy spisali się rewelacyjnie i trudno byłoby mi kogoś indywidualnie wyróżnić, choć muszę się pochwalić, że najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Martyna Klepczarek, tak więc odnieśliśmy podwójny sukces: drużynowy i indywidualny” – powiedział Waldemar Pietrzak trener Maratończyka.

Wyniki :

Rozgrywki grupowe:

Maratończyk Koło (POL) : SKK Dolfins Prievidza (SVK) – 13:8

Maratończyk Koło (POL) : YMCA Znojmo (CZ) – 9:6

Maratończyk Koło (POL) : PIAR Prievidza (SVK) – 35:1

Mecze Finaowy:

Maratończyk Koło (POL): YMCA Znojmo (CZ) – 12:6

Skład Maratończyka Koło: Martyna Klepczarek, Patrycja Klepczarek, Aleksandra Nowicka, Judyta Ferenc, Amelia Kolasa, Wiktoria Kołodziejek, Karolina Czynszak, Szymon Chodosz, Krzysztof Szkudlarek, Klaudiusz Śniegowski, Cyprian Michalak, Szymon Górniak, Hubert Szczeciński, Piotr Wiśniewski. (trener: Waldemar Pietrzak)