Międzynarodowy Dzień Pirata w świetlicy szkolnej

Dzień 19 września 2016r. upłynął pod znakiem dobrej zabawy i niespodzianek. W świetlicy szkolnej bowiem odbył się Dzień Pirata. O dobrą zabawę dzieci zadbały ich opiekunki, które przygotowały ciekawe zabawy i konkursy, wszystko w klimacie pirackim.

Dzieci zostały podzielone na dwie drużyny: czerwoną i niebieską, którą dowodził kapitan. Na początek każdy uczestnik zabawy wylosował pirackie imię. Panie ze świetlicy namalowały dzieciom na  twarzach pirackie znaki i zaprosiły do wspólnej zabawy. Uczestnicy zabawy musieli znaleźć butelkę z listem, w którym zostały opisane zadania wskazujące drogę do skarbu. Mali piraci między innymi szukali ukrytych monet, łowili papierowe rybki, a także odgadywali zagadki o tematyce pirackiej. Po każdym wykonanym zadaniu dostawali fragment mapy, która wskazywała ukryty skarb. Wszystkim zabawom towarzyszyły piosenki o tematyce morskiej. Za udział w zabawie dzieci otrzymały dyplomy oraz słodkie niespodzianki. Dekoracje świetlicy w postaci sprzętu żeglarskiego wypożyczyliśmy dzięki uprzejmości „ Przystani” w Kole.

Tekst: Wychowawczynie świetlicy szkolnej