Przedszkolaki poznają pracę fryzjerek

Mali chłopcy chcą być strażakami lub policjantami, a dziewczynki marzą o zostaniu piosenkarką lub lekarką. A może fryzjerką? Dlaczego nie! Aby przybliżyć dzieciom ten zawód 13 września 2016r. oddziały przedszkolne przy Zespole Szkół nr 1 w Kole odwiedziły panie fryzjerki z Salonu Fryzjerskiego „Estilo” z Osieka Małego.

Panie zaprezentowały dzieciom urządzenia, które potrzebne są w pracy fryzjera takie jak suszarka do włosów, prostownica, karbownica, maszynka do włosów. Dzieci  podziwiały też całą paletę farb do koloryzacji włosów. Po krótkiej rozmowie przedszkolaki miały możliwość poczuć się jak w prawdziwym salonie fryzjerskim. Panie zaprosiły dzieci na krzesełeczka i rozpoczęły czesanie i stylizowanie fryzur. Następnie wszyscy dumnie prezentowali nowe uczesania, u dziewczynek podziwiałyśmy loczki, warkocze, koki, chłopcy woleli stylizacje na „Lewandowskiego”, na „Messiego”, ozdobione kolorowym brokatem.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki serdecznie podziękowały Paniom za ciekawą wizytę i poświęcony czas.

Tekst: Wychowawczynie