Wzorowe Łazienki otwarte!

Przez całe wakacje przechodziły gruntowny remont aż wreszcie zostały uroczyście oddane do użytku – łazienki dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej w naszej szkole podstawowej.

Remont łazienek nie byłby możliwy gdyby nie zaangażowanie internautów głosujących na naszą szkołę w konkursie firmy Domestos. Głosowali uczniowie, rodzice, nauczyciele, mieszkańcy miasta i przyjaciele szkoły – nie tylko z Koła. Dzięki ich głosom oddanym od września do grudnia 2015 roku szkoła zdobyła 30 000 zł. na remont łazienek. Dodać należy, że częścią konkursu było również wykonywanie przez dzieci prac plastycznych – projektów i rysunków swoich wymarzonych łazienek. Takich prac wykonano i wysłano organizatorom mnóstwo! To wszystko złożyło się na sukces szkoły. Co prawda otrzymane środki nie były wystarczające, ale pozostałą kwotę dołożyła szkoła i dzięki temu dwie piękne łazienki służą dzieciom z klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 2.

Wiedząc, jak wielkie było zaangażowanie społeczności szkolnej w głosowanie i wykonywanie prac plastycznych w szkole postanowiono zorganizować skromną uroczystość i przecięcie wstęgi otwierając w ten sposób „Wzorowe Łazienki”. W uroczystości wziął także udział Burmistrz miasta Koła Stanisław Maciaszek oraz p.o. Naczelnika Wydz. Oświaty i Spraw Społecznych UM w Kole p. Katarzyna Michalak. Łazienki prezentują się znakomicie i bez wątpienia stanowią kolejny etap w modernizacji jednej z najstarszych kolskich szkół.