• Odwiedziło nas: 41906535

Maluchy odwiedzają pasiekę

Kilka dni temu grupa dzieci pięcioletnich wraz z wychowawczyniami i rodzicami wybrali się z wizytą do pasieki państwa Niemownych. Pan Pszczelarz opowiadał przedszkolakom o życiu pszczół, ich pracy i ich ogromnej roli  w środowisku.

Następnie  zaprezentował przedszkolakom urządzenia do produkcji miodu oraz strój używany podczas prac pszczelarskich, a także plastry miodu i budowę ula. Dużą atrakcją dla dzieci było założenie pszczelarskiego stroju i spacer po pasiece, gdzie mogły zajrzeć do wnętrza ula i zobaczyć pszczelą rodzinę. Wiele emocji wzbudziła degustacja pysznego miodu oraz słodkości przygotowanych przez państwa Niemownych.

Na koniec spotkania każdy przedszkolak dostał w prezencie słoiczek złocistego miodu. Przedszkolacy podziękowali państwu Niemownym za poświęcony czas oraz  gościnę i wręczyli własnoręcznie wykonaną laurkę .

Tekst: wychowawczynie