Rodzice czytają dzieciom

Wspierając ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom” grupa dzieci z oddziału 0B w ZS nr 1 w Kole  rozpoczęła serię spotkań pod hasłem: „RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM”.

Głośne czytanie dziecku już od najmłodszych lat ułatwia samodzielne czytanie, kształtuje nawyk sięgania po książki na dalszych etapach życia. Wspólne czytanie z dzieckiem chroni przed uzależnieniem od telewizji, buduje więź między dorosłymi i dziećmi.

Do tej akcji bardzo chętnie przyłączyli  się rodzice, którzy odwiedzili  nasze przedszkole w tygodniu poświęconym książkom (6- 10 czerwca ). W poniedziałek bajki czytały: rano mama Martusi  p. Kasia  przeczytała bajkę „Trzy świnki”, „Kot w butach” i „Śnieżka”, a po południu mama Laury p. Iza przedstawiła bajkę, ”Roszpunka”, ”Jasmina” oraz „Alicja w krainie czarów”.   We wtorek rano bajki przedszkolakom czytała mama Jagody p. Iza .Dzieci słuchały opowieści o „Przygodach przedszkolaków” i „Złotowłosa ”.Natomiast po obiedzie swoje bajki zaproponowała    mama Marysi  p. Iza, zapoznała dzieci z postacią  „Kopciuszka”, i „Ołowianego żołnierzyka”. Kolejny dzień spotkań z bajkami  to środa . Bajki rano czytała mama  Arona  p. Jowita, która przeczytała bajkę, pt.”Mysia narada”. A po południu p. Sylwia poznała dzieci z bohaterką Zuzią w jej przygodach „Zuzia się zgubiła”. W czwartek do naszego przedszkola zawitał tym razem tata Hani. Dzieci usłyszały opowieści o Anatolu z książeczki „Anatol – tajemniczy ekspert” oraz „Lenka i magiczne drzewo”. W ostatnim dniu naszych spotkań z bajkami do przedszkola zawitała  mama Wojtka  p. Paulina .Przeczytała przedszkolakom „Piękną i Bestie”, ”Czerwonego Kapturka” i „Cudowną lampę  Alladyna ”a mama Weroniki p. Agnieszka poznała dzieci z „Calineczką” i z „Brzydkim kaczątkiem”. Dzieciakom było bardzo miło, że ich rodzice postanowili do nas zawitać przed śniadaniem jak i podczas poobiedniego odpoczynku. Wszyscy słuchali bajek z zaciekawieniem. Dziękujemy bardzo za mile spędzony  z nami czas. Prosimy częściej i zachęcamy rodziców do współpracy i integracji z przedszkolakami. Należy pamiętać, że taki dzień, w którym mama albo tata odwiedzą dziecko w przedszkolu, będzie zapamiętany na długo. Spotkania z bliskimi na terenie przedszkola były elementem integracji obu środowisk i  dużym przeżyciem dla dzieci.

Tekst: wychowawczynie oddziału 0B