Spotkanie z pisarzem Łukaszem Wierzbickim

Kilka dni temu odbyło się w naszej szkole autorskie spotkanie Łukasza Wierzbickiego – pisarza, animatora kultury i podróżnika z uczniami klas czwartych i piątych. Młodzi czytelnicy byli zachwyceni osobą twórcy oraz niezwykle barwną i ciekawą formą prezentacji bohaterów swoich książek.

Łukasz Wierzbicki został zaproszony przez bibliotekarkę Beatę Oborską w ramach realizacji Programu Rządowego MEN „Książki naszych marzeń”. Pisarz z niezwykłą pasją zrecenzował swoje książki, takie jak „Afryka Kazika” czy „Dziadek i niedźwiadek”. Udowodnił jak wiele wokół nas jest ciekawych historii, wystarczy tylko tchnąć w nie życie i otrząsnąć z kurzu minionych lat. Uczestnicy spotkania przenieśli się wraz z niedźwiedziem Wojtkiem do lat II wojny światowej i wspólnie z nim przemierzyli szlak bojowy Armii generała Andersa. Znaleźli się również na kontynencie afrykańskim z bohaterem Kazikiem. Cennym przesłaniem spotkania było uświadomienie czytelnikom, że najważniejsze w życiu to odkrycie swojego powołania, które daje prawdziwe szczęście. Łukasz Wierzbicki zaprezentował także swoją najnowszą książkę – „Drzewo” obejmującą mity słowiańskie. Uczestnicy spotkania przeprowadzili krótki wywiad z autorem a na koniec zakupili książki opatrzone autografem. Pomocą w przygotowaniu spotkania służyła polonistka Alina Dolata – Kakoulidis.