Przedszkolaki w księgarni i bibliotece

W piątek 13 maja przedszkolaki  z oddziału OC uczestniczyły w wycieczce do księgarni, odwiedziły także bibliotekę - filię dla dzieci.

Celem wycieczki było zachęcenie dzieci do sięgania po ciekawe książki, zapoznanie z praca księgarza i wyposażeniem księgarni. Przedszkolaki oglądały różne pozycje książkowe. Na koniec spotkania dzieci zakupiły książeczki dla przedszkola oraz otrzymały piękne zakładki do książek.

W drodze powrotnej  dzieci odwiedziły bibliotekę, a konkretnie - filię dla dzieci nr 4. Miały okazję obejrzeć w bibliotece księgozbiór przeznaczony specjalnie dla najmłodszych oraz zapoznały się ze sposobem  wypożyczania książek. Na zakończenie podziękowały  Pani bibliotekarce za poświęcony czas i wręczyły drobny upominek.

tekst i zdjęcia: Patrycja Nowicka