Testy sprawnościowe trzecioklasistów do klasy sportowej

Dwadzieścioro siedmioro dzieci - dziewczynek i chłopców z klas trzecich szkół podstawowych wzięło udział w testach sprawnościowych do klasy sportowej. Od trzech lat klasy takie funkcjonują w naszym gimnazjum, jednakże po raz pierwszy rodzice wyrazili zainteresowanie stworzeniem takiej klasy w szkole podstawowej.

Po krótkim spotkaniu informacyjnym kandydatki i kandydaci do klasy sportowej zostali zważeni i zmierzeni przez szkolną pielęgniarkę, a następnie dzieci w asyście rodziców udały się na boisko Orlik na testy sprawności fizycznej ogólnej i specjalnej. Testy te obejmowały: - bieg na 30 metrów (pomiar szybkość), - bieg 4x10 m. (test zwinności), - gra 1x1 na 4 bramki, - gra 4x4 lub 5x5 na cztery małe bramki. W piątek, 6 maja w gablocie szkoły wywieszona zostanie lista dzieci, które pozytywnie przeszły testy sprawnościowe.