Tydzień z ekologią w oddziale przedszkolnym 0B

Przedszkolaki z oddziału 0B, podobnie jak ich starsze koleżanki i koledzy ze szkoły podstawowej i gimnazjum obchodziły 22 kwietnia "Dzień Ziemi". Dzień ten był podsumowaniem całego tygodnia pracy, w którym wychowawczynie omawiały i przybliżały dzieciom tematykę ekologiczną.

Uczymy miłości do przyrody, uczymy spostrzegać jej piękno, cieszyć się nim, podziwiać je, a jednocześnie przestrzegajmy dzieci, by tego piękna nie niszczyły”

H. Zdzitowiecha

W tym dniu królował kolor zielony. Podczas zajęć i zabaw, dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Ważnym punktem dnia było wykonanie plakatu pod hasłem „Segregujemy – świat ratujemy” oraz prac plastyczno – technicznych z surowców wtórnych. Odbył się także pokaz mody ekologicznej, podczas którego dzieci zaprezentowały przygotowane przez siebie stroje. Nie zabrakło tez zabaw ruchowych.

Wyrażamy nadzieję, że taka  akcja na długo pozostanie w pamięci dzieci, a w konsekwencji uzmysłowi im, że każdy człowiek jest zależny od jednej i tej samej Ziemi, dlatego musimy o nią dbać niezależnie od tego ile mamy lat.

Wychowawczynie