Dbamy o zęby - spotkanie przedszkolaków z lekarzem stomatologiem

Trzynastego kwietnia w oddziale przedszkolnym 5-latków odbyło się spotkanie z lekarzem stomatologiem. Choć wszystkie przedszkolaki wiedzą doskonale,  jak dbać o zęby, to wiedzy tej nigdy dość. I stąd pomysł tego spotkania.

"Zaprosiliśmy do naszego oddziału lekarza stomatologa panią Agnieszkę Wojciechowską – Kniaź. Na kolorowych plakatach pani stomatolog pokazała dzieciom z czego  zbudowany jest ząb i co się z nim dzieje, gdy zaczyna on chorować. Wyjaśniła też co robić, aby zęby jak najdłużej pozostawały zdrowe, zachęcała do regularnych wizyt w gabinecie dentystycznym, do prawidłowego i systematycznego mycia zębów. Pani doktor podkreślała także ważną rolę prawidłowego odżywiania, zachęcała do jedzenia warzyw i owoców."

To było bardzo miłe i pouczające spotkanie. Od tej pory przedszkolaki już z uśmiechem na twarzy będą siadać na fotelu dentystycznym. Dziękujemy pani Agnieszce Wojciechowskiej – Kniaź za wizytę w naszym przedszkolu.

Wychowawczynie i dzieci z oddziału 0”B”