Gimnazjaliści piszą egzamin

Dni 18-20 kwietnia to czas egzaminów gimnazjalnych: uczniowie klas trzecich rozpoczęli swój najważniejszy w życiu sprawdzian od przedmiotów humanistycznych, czyli języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie. Po nich gimazjalistów czekają testy z matematyki i przedmiotów przyrodniczych, a kolejnego dnia - z języków obcych.

Tegoroczne egzaminy po raz kolejny odbywają się według następującej formuły:  pierwszego dnia o godz. 9:00 rozpoczął się test z historii i wos-u, następnie 60 min. przerwy i o godz. 11:00 uczniowie zasiadają do języka polskiego. Drugiego dnia – podobnie: najpierw przedmioty przyrodnicze, a następnie matematyka. I w końcu w trzecim dniu test podstawowy oraz rozszerzony z języka obcego. Jak widać egzamin jest dość rozbudowany, nie przypadkiem więc nazywany jest „mała maturą”.

Tuż przed godziną 9:00 odwiedziliśmy uczniów naszego gimnazjum, którzy zasiedli w ławkach szkolnej sali gimnastycznej. Jak przystało na tak ważny dzień, wszyscy zdający przyszli do szkoły odświętnie ubrani, a na twarzach widać było skupienie i lekki stres. Jeszcze przed wejściem do sali słychać było żarty - tak dla rozładowania emocji. W końcu to  najważniejsze dni w ich uczniowskiej karierze.

Wszystkim uczennicom i uczniom klas trzecich gimnazjum życzymy POWODZENIA!!!