Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Jak co roku nasza szkoła była gospodarzem miejskich eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Na szkolnym placu apelowym, zamienionym tego dnia w rowerowy tor przeszkód gościliśmy drużyny ze wszystkich kolskich szkół podstawowych i gimnazjów.

Na początku zmagań zawodnicy musieli udowodnić znajomość przepisów ruchu drogowego i bezpiecznego poruszania się po drogach rozwiązując testy, które mogłyby sprawić trudność niejednemu doświadczonemu użytkownikowi dróg. Następnie, pod fachowym instruktora PCK zawodnicy demonstrowali, w jaki sposób prawidłowo udziela się pierwszej pomocy przedmedycznej. I wreszcie tor przeszkód na placu apelowym.

W zawodach dobrze spisali się reprezentanci naszego zespołu szkół: w kategorii szkół podstawowych nasza drużyna zajęła trzecie miejsce (zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 1, II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5 należąca do Zespołu Szkół nr 2 w Kole). W kategorii gimnazjów najlepsi okazali się nasi gimnazjaliści, wyprzedzając Gimnazjum nr 2 (ZS nr 2) i Gimnazjum nr 1. Gratulacje dla naszych zawodników i ich opiekunów.

Trzymajmy kciuki za drużynę naszego gimnazjum, która już wkrótce będzie zmagać się w finałach powiatowych!