JUBILEUSZ SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM - część 1

Rok 2016 to rok ważnych jubileuszy dla naszej placówki: 55-lecie powstania Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Kole oraz 10-lecie nadania gimnazjum imienia Papieża Jana Pawła II. Właśnie teraz, w kwietniu obchodziliśmy uroczyście oba jubileusze szkoł należących do Zespołu Szkół nr 1 w Kole

Najważniejszą częścią rocznicowych wydarzeń były uroczystości związane z patronem naszego gimnazjum - papieżem Janem Pawłem II. Od dłuższego już czasu trwały zabiegi związane m. in. ze sprowadzeniem relikwii św. Jana Pawła II do Koła oraz prace związane z budową obelisku papieskiego i miejsca pamięci przy szkole. Jednocześnie trwały przygotowania i próby oprawy artystycznej tych wyjątkowych wydarzeń.

I wreszcie czwartego kwietnia nastąpiły oficjalne uroczystości. Najpierw w kościele farnym, gdzie zaproszony przez społeczność szkolną Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki -  były sekretarz Jana Pawła II przekazał naszemu miastu relikwie Świętego, a następnie w naszej szkole. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tych wydarzeń oraz do zapoznania się z relacjami prasowymi, gdyż wydarzenie to miało wysoką rangę i odbiło się szerokim echem nie tylko w naszym mieście, ale również poza jego granicami. W przygotowaniu jest film z uroczystości, który jak najprędzej pojawi się na naszej witrynie. Dziś relacja fotograficzna z uroczystości w kościele farnym, m. in. z montażu słowno-muzycznego, który przygotowały panie: Agnieszka Adamek, Bogumiła Bartłomiejczak, Alina Dolata-Kakoulidis i Wioletta Tęgos. Występ wywarł wielkie wrażenie na zebranych, więc za pośrednictwem naszej strony internetowej raz jeszcze dziękujemy i gratulujemy uczniom oraz przygotowującym ich nauczyczycielkom.

Warto wspomnieć, że w uroczystościach brał także udział zespół muzyczny - schola pod kierownictwem p. Marcina Cechowskiego, któremu dziękujemy za ubogacenie liturgii swoim śpiewem.