• Odwiedziło nas: 41901901

Złaz harcerzy Hufca Koło w naszej szkole

W dniach 1-2 kwietnia w naszej szkole odbył się złaz nadzwyczajny harcerzy i zuchów Hufca Koło, który był bardzo ważnym w życiu harcerskiej braci Zespołu Szkół Nr 1.

Komendant Hufca Harcmistrz Leonard Jaroszewski odczytał rozkaz specjalny, w którym reaktywował Szczep ,,Zawiszy Czarnego" przy ZS1 i na komendanta szczepu powołał Dh. Elżbietę Majewską, która następnie przyjęła przyrzeczenie harcerskie od Kamilli Walczak, Agnieszki Jarosz i Pauliny Olszewskiej , które zostały powołane na drużynowe. Następnie drużynowe przyjęły przyrzeczenie od druhów i druhen z V Drużyny Starszoharcerskiej, XI Drużyny Harcerskiej i obietnicę od II Gromady Zuchowej. Po oficjalnej części nastąpiło przekazanie koszulek ufundownych przez Posła RP Leszka Galembę, pląsy, zabawy i wspólna kolacja. Karaoke , dyskoteka i wspólne pogaduchy-trwające do późnych godzin nocnych umilały czas na złazie. O 7.30 pobudka, wspólne śniadanie oraz ostani apel zakończyły złaz.
    Wszyscy zadowoleni opuścili mury gościnnego Zespołu Szkół nr 1, wcześniej umawiając się na spotkanie harcerzy i zuchów w Przedczu 13-14 maja 2016r
Czuwaj !

tekst: Elżbieta Majewska