Wszyscy bawią się wspaniale - jak co roku w karnawale!

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to przeżycie niezwykłe, często wyczekiwane przez wiele tygodni. Zapraszamy na relację z karnawałowych zabaw dzieci z oddziałów przedszkolnych 0A i 0B

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

W dniu 03.02.2016r. w oddziale przedszkolnym 0a i 0b w Zespole Szkół nr 1 w Kole  odbył się bal karnawałowy.

Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek. W  salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, policjantów, Spider-Mana, Batmana, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego i zaprezentowania swojego stroju. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Po intensywnych tańcach i pląsach przyszedł czas na chwilę wytchnienia. Dzieci zasiadły do słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Swojskie wypieki i przeróżne słodkości pozwoliły nabrać sił do dalszej wspaniałej zabawy.    Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, menueta, rock and rolla i innych rytmów mogących dać upust niespożytej energii małych tancerzy.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz karnawałowych upominków. Kolejny bal karnawałowy już za rok!

tekst i zdjęcia: nauczycielki oddziałów przedszkolnych 0A i 0B