Występ przedszkolaków w Domu Pomocy Społecznej

W czwartek 4 lutego seniorzy świętowali Dzień Babci i Dziadka. Do Domu Opieki Społecznej w Kole przy ul. Poniatowskiego, w którym przebywają starsze i schorowane osoby, zawitały przedszkolaki z oddziałów 0A i 0B w Kole pod opieką wychowawczyń.

To były chwile wielu wzruszeń. Przedszkolaki zrobiły niespodziankę seniorom z domu opieki: specjalnie dla nich nauczyły się wierszyków, piosenek oraz tańców, które z dumą zaprezentowały w czwartek na występie. Niejednemu seniorowi łza zakręciła się w oku. Wspólnie z dziećmi zaśpiewali kilka piosenek. Maluchy nie przyszły do nich z pustymi rękami - przyniosły własnoręcznie wykonane prezenty w postaci przepięknych kolorowych laurek, za co w podzięce niejeden maluch otrzymał od babci całusa. Po występie dla przedszkolaków przygotowano słodki poczęstunek podany przez pracowników placówki w imieniu pensjonariuszy domu.

Takie kontakty uczą dzieci przede wszystkim szacunku do osób starszych. Przedszkolaki z wielką tremą oczekiwały na ten występ, a dla dzieci  będzie to cenna lekcja. Będą wiedzieć, że czasem trzeba przekazywać coś innym, nie oczekując nic w zamian, a dla podopiecznych domu opieki  miła odskocznia od zmartwień o swoich chorobach. Występ przedszkolaków był tutaj oczekiwany i bardzo się podobał. Owacjom nie było końca. Seniorom nie schodził uśmiech z twarzy.

tekst i zdjęcia: nauczycielki oddziałów przedszkolnych 0A i 0B