Przy wigilijny stole w naszej szkole

Ostatni wtorek przez świętami Bożego Narodzenia był w naszej szkole dniem bardzo uroczystym: młodsi i starsi uczniowie przygotowywali klasowe przyjęcia wigilijne, składali życzenia sobie, nauczycielom i pracownikom szkoły, a następnie wszyscy spotkali się na sali gimnastycznej, gdzie obejrzeli jasełka.

Dzień rozpoczął się od spotkań opłatkowych w klasach: przygotowane przez uczniów i ich rodziców potrawy wigilijne trafiły na pięknie przystrojone stoły; w niektórych salach potraw było tyle, że stoły uginały się pod ich ciężarem. Po spotkaniach opłatkowych w klasach uczniowie wyruszyli na szkolne korytarze gdzie dzielili sie opłatkiem z kolegami z innych klas, nauczycielami i pracownikami szkoły. O godzinie 11:00 wszyscy przenieśli się na salę gimnastyczną, która dosłownie pękała w szwach od licznie przybyłych dzieci, młodzieży i pracowników szkoły. W wigilijny klimat wprowadził nas zespół flażoletowy, a później młodzi artyści zaprezentowali przedstawienie jasełkowe wyreżyserowane przez nauczycielki: Anitę Kalinowską, Renatę Krauze-Witkowską i Agnieszkę Lubczyńską. Przedstawienie wzruszające, ciepłe, wprowadzające w nastrój tak bardzo wyczekiwanych świąt. Uczniowie zaprezentowali się znakomicie jako aktorzy, a na twarzach widzów widać było łzy wzruszenia. Tradycyjnie też najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne złożył wszystkim zebranym dyrektor szkoły, p. Lech Brzeziński.