Spotkanie opłatkowe zuchów i i harcerzy

Tradycyjnie, jak co roku zuchy i harcerze spotkali się przy wigilijnym stole. Wigilia niby typowa, harcerska, bo i opłatek, życzenia, ciasta i kolędy, wszystko jak być powinno, a może nawet trochę lepiej. Serdeczna atmosfera i ambitne plany na przyszłość, bo drużyna rośnie w siłę - jest w niej już ponad 60 zuchów i harcerzy.

Gospodarzami opłatkowego spotkania były: V Drużyna Starszoharcerska pod opieką dh. Elżbiety Majewskiej, XI Drużyna Harcerska i II Gromada Zuchowa pod opieką dh. Elżbiety Biskupskiej. W tym szczególnym dniu była z nami również dyrekcja szkoły oraz goście: p. Urszula Karolczak, dyrektor MOPS w Kole oraz p. Edyta Sławińska. W organizacji spotkania opłatkowego pomogli nieocenieni rodzice zuchów i harcerzy.

Za pośrednictwem szkolnej strony internetowej cała społeczność harcerska składa na Państwa ręce świąteczne życzenia Bożonarodzeniowe.

Wsłuchajmy się w słowa Jana Pawła II: niech te słowa papieża, które wypowiadał za swojego życia, będą i naszymi życzeniami dla Was wszystkich, również dla rodziców, grona pedagogicznego, pracowników naszej szkoły.

"Kiedy nadchodzi wieczór wigilijny, spotykamy się przy wigilijnym stole rodzinnym, aby połamać się opłatkiem, składając sobie wzajemnie życzenia. Tak, więc umiłowani Bracia i Siostry, niech każdy z Was rośnie duchowo z tajemnicy Bożego Narodzenia w swoim człowieczeństwie i w swoim chrześcijaństwie. Niech Bóg, który stał się Człowiekiem, będzie natchnieniem i pomocą do wszelkiego dobra i do walki z wszelkim złem. Niech będzie umocnieniem dla Małżeństw i Rodzin, niech pokazuje drogę Młodzieży, niech wspiera cierpiących i opuszczonych, niech daje dojrzałą mądrość i miłość tym, którzy doszli już do późnych lat życia."

A ponadto radość i pokój, które wyśpiewali aniołowie nad stajnią w Betlejem, niech będą stale udziałem Waszych rodzin. Niech w niej gości również wzajemna miłość i serdeczność, której wyrazem jest biały opłatek.

Z Harcerskim Pozdrowieniem - CZUWAJ!                                                                     tekst: Elżbieta Biskupska