Barbórka i Mikołajki u przedszkolaków

Dzieci z oddziałów przedszkolnych nie mogą narzekać na nudę. W ostatnich dnia odbyły się u nich "Mikołajki", a także spotkanie z górnikami z okazji "Barbórki".

W piątek dzieci odwiedził św. Mikołaj, który rozdał dzieciom paczki z drobnymi upominkami. Wszystkie maluchy były zachwycone wizytą gościa i w ramach podziękowań zaprosiły Mikołaja do tańca, po czym wszyscy wspólnie zaśpiewali świąteczną piosenkę "Siedem reniferów".

W poniedziałek, czyli w dniu święta górników - "Barbórki" - naszych przedszkolaków odwiedzili najprawdziwsi górnicy pracujący na codzień w Kopalni Soli w Kłodawie. Ubrani w galowe mundury ze słynną górniczą czapką opowiadali jak powstała sól oraz węgiel, a także jak się je wydobywa i do czego można wykorzystywać. Dzieci były niezwykle zainteresowane opowieściami górników, zwłaszcza gdy opowiadali o swojej ciężkiej, ale ciekawej pracy oraz o niebezpieczeństwach z nią związanych. Na zakończenie dzieci otrzymały bryłkę soli oraz słodki upominek. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem oraz serdecznymi podziękowaniami i oklaskami, które nasi ciekawi goście otrzymali od dzieci.