Andrzejkowe wróżby i zabawy

"Andrzejki" to tradycja, która od lat podtrzymywana jest w naszej placówce. Zabawy andrzejkowe z wróżbami i tańcami odbyły się zarówno w szkole podstawowej jak i w gimnazjum.

Jak co roku "Andrzejki" zorganizowały Samorządy Uczniowskie wraz ze swoimi opiekunami: p. Ewą Tomczyk i Anitą Kalinowską przygotowując dla swoich rówieśników bogaty zestaw wróżb i zabaw. W szkole podstawowej na początku opiekunka samorządu przypomniała genezę i charakter tradycji staropolskich nazywanych "Katarzynkami" i "Andrzejkami", podała przykłady typowych wróżb, które bawiły zarówno chłopców jak i dziewczynki. Potem dzieci ochoczo ruszyły do pierwszej zabawy, jaką był celny rzut drobnym pieniążkiem do metalowego wiadra - po uprzednim pomyśleniu o marzeniu do spełnienia. Zebrane pieniążki zasilą akcję Góry Grosza ,w którą jak co roku włącza się nasza szkoła. Wróżby, zabawy i tańce trwały do wieczora, a dzieci po słodkim poczęstunku, pełne radości i wspaniałych wrażeń wróciły do swoich domów.

Podobnie - od wróżb rozpoczęły się "Andrzejki" w gimnazjum, by później bawić się wspólnie na dyskotece.