Dzień Pluszowego Misia

Pluszowy miś daje poczucie bezpieczeństwa i jest niezawodnym przyjacielem - tak przekonują posiadacze pluszowych misiów. Uczniowie naszej szkoły są tego samego zdania, dlatego włączyli się w obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia.

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ustanowiony został w 2002 roku w setną rocznicę powstania tej popularnej na całym świecie maskotki. Pluszowego misia lubą wszyscy, a nasi milusińscy szczególnie. W tym dniu w naszej szkole uczniowie klas 1-3 i przedszkolaki przynieśli ze sobą swoje ulubione maskotki. Odbył się konkurs na największego i najmniejszego pluszaka. Wspólnie nauczyliśmy się też pląsów. Niespodzianką dla wszystkich była wizyta niedźwiadka, który razem z nami bawił się i pląsał.

tekst: Anna Machowicz