Podsumowanie 35 Międzynarodowego Biegu Warciańskiego

Kilka dni temu, 23 listopada odbyło się podsumowanie 35 Międzynarodowego Biegu Warciańskiego, w którym tak znakomicie spisali się uczniowie naszej szkoły podstawowej i gimnazjum. Podziękowano również nauczycielom, bez których sprawna organizacja zawodów nie byłaby możliwa.

Od kilku lat Bieg Warciański podzielony jest na dwie części: biegi dziecięce i młodzieżowe odbywają się na początku jesieni na stadionie miejskim, a 10-kilometrowy bieg główny rozgrywany jest pod koniec października na tradycyjnej trasie z Chełmna (były obóz zagłady Kulmhoff) do Koła. W tegorocznej edycji biegu znakomicie spisali się nasi uczniowie: w kat. klas 3-4 szkół podstawowych dziewcząt zwyciężyczynią została Malwina Ławnicka, w kat. gimnazjów najlepszy wśród chłopców z kolskich szkół był Wiktor Hinz, a trzeci Sebastian Kazimierski, a Partycja Płuciennik zajęła trzecie miejsce w kat. dziewcząt. Młodzi sportowcy otrzymali wartościowe upominki, a nauczyciele pomagający przy organizacji biegów - podziękowania. Gratulujemy naszym biegaczkom i biegaczom oraz życzymy im dalszych sukcesów!