Przedszkolaki poznają język migowy

Kilka dni temu oddziały przedszkolne dzieci 3-4 letnich i dzieci 5-letnich odwiedziła pani Ada Brzoska. Celem tego spotkania było zapoznanie przedszkolaków ze sposobem porozumiewania się za pomocą języka migowego oraz wyjaśnienie, dlaczego niektóre osoby się nim posługują.

Informacji tych dzieci słuchały z zaciekawieniem. Pani Ada nauczyła jak w języku migowym powiedzieć np. dzień dobry, mama, tata, kocham Cię, kot pies, królik, słoń. Przedszkolaki chętnie poznawały ten rodzaj komunikacji i prosiły o coraz to nowe zwroty. Odtwarzanie znaków i przekazywanie ich za pomocą gestów było dla przedszkolaków świetną zabawą, ale także zapoznanie się ze sposobem komunikowania się z ludźmi z wadą słuchu, przy jednoczesnym uwrażliwieniu na drugiego człowieka. Dzieci podziękowały pani Adzie za miłe spotkanie.