Ślubowanie klas pierwszych szkoły podstawowej

To chyba jedna z najważniejszych chwil w życiu każdego "pierwszaka": pasowanie na ucznia i ślubowanie. W naszej szkole podstawowej uroczystość przyjęcia w poczet uczniów miała miejsce w ostatni wtorek - 4 listopada 2015 r.

Tego ranka sala gimnastyczna wypełniona była po brzegi gośćmi licznie przybyłymi na tę uroczystość. Nadal nie wiadomo, kto był bardziej przejęty i stremowany: uczniowie, rodzice, dziadkowie? Najważniejsze, że cała uroczystość udała się znakomicie! Nasi najmłodsi zaprezentowali swoim najbliższym oraz nauczycielom wiersze, piosenki, tańce; aż nie do wiary, jak wiele można się nauczyć już przez kilka pierwszych tygodni szkoły! Jednak najważniejszym momentem było samo ślubowanie "pierwszaków", a zaraz potem - pasowanie na ucznia, którego dokonali dyrektorzy szkoły. Warto dodać, że ślubowali również rodzice m.in to, że będą swoje dzieci wspierać, kochać i przytulać. Nie zabrakło pamiątkowych dyplomów, drobnych upominków oraz poczęstunku przygotowanego przez rodziców. W uroczystości wzięli udział również przedstawiciele banku, którzy zapoznali uczniów i ich opiekunów z zasadami oszczędzania oraz wręczyli pierwszoklasistom gadżety i listy gratulacyjne. W ramach działalności SKO w naszej szkole uczniowie otrzymali książeczki oszczędnościowe z wpłatą symbolicznej złotówki. Chcielibyśmy, żeby zachęciło to uczniów do  zwielokrotnienia tej kwoty oraz do oszczędzania.

To był naprawdę wyjątkowy dzień! Gratulujemy Wam, Drodzy Uczniowie!