Nowe ścieżki przyrodniczo-edukacyjne

Chyba każdy, kto odwiedza naszą szkołę zauważył estetyczne i solidne tablice edukacyjne stanowiące ścieżkę dydaktyczną. Ta ciekawa pomoc dydaktyczna już cieszy się dyżym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli - odbywają się tam lekcje przyrody.

Zlokalizowane przy kolskich szkołach podstawowych ścieżki powstały z inicjatywy Urzędu Miejskiego w Kole dzięki staraniom Zespołu ds. Gospodarki Odpadami Komunalnymi, a dofinansowane zostały ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Jak podaje oficjalny portal miejski www.kolo.pl: "trasy posiadają po 10 przystanków – tablic, mówiących o obiegu wody w przyrodzie, drzewach iglastych i liściastych, mieszkańcach lasów, ekosystemie, segregacji odpadów, zanieczyszczeniu atmosfery pyłami,  efekcie cieplarnianym, zanieczyszczeniu wód  oraz ekologii."