Nasi harcerze na złazie hufca Koło w Kłodawie

Drużyny harcerskie z całego powiatu kolskiego uczestniczyły w ostatni weekend w Złazie Hufca Koło, który odbywał się w Kłodawie. Nie mogło tam zabraknąć harcerzy z naszej szkoły.

Oto, jak druhny i druhowie opisują swój udział w złazie:

Swoją przygodę rozpoczęliśmy zajęciami poprowadzonymi przez organizatorki - wykonaliśmy elementy do wspólnego totemu.  Następnie pokonaliśmy tor przeszkód, odbyliśmy szkolenie z zakresu samarytanki oraz przeszliśmy musztrę poprowadzoną przez strażaków OSP w Kłodawie.

Po zebraniu się wszystkich drużyn na placu apelowym druh Komendant Leonard Jaroszewski przywitał wszystkich harcerskim „Czuwaj” i zaprosił do ogniska na pieczenie kiełbasek, wspólne śpiewanie piosenek harcerskich i turystycznych oraz pląsów. Na zakończenie dnia bawiliśmy się na dyskotece, która trwała do późnych godzin nocnych.

Następnego dnia, pobudka, śniadanko, apel i….. Bieg Patrolowy.

Bieg Patrolowy obejmował pięć punktów na terenie miasta Kłodawy. Na każdym punkcie otrzymaliśmy zadania do wykonania i zaszyfrowanie hasło biegu, które musieliśmy rozszyfrować. Wszystkie nasze drużyny wywiązały się i wykonały zadania poprawnie. Po trzygodzinny Biegu Patrolowym czekała na nas w szkole smaczna, gorąca pomidorówka.

Złaz zakończył się uroczystym pożegnalnym apelem, na którym druh komendant Leonard Jaroszewski podziękował współorganizatorom za gościnność, życzył wszystkim harcerzom wspaniałych wyników i sukcesów w nowym roku szkolnym oraz wręczył drużynom dyplomy.

Złaz uważamy za bardzo udany. Pogoda nam dopisała, humory też. Poznaliśmy wiele sympatycznych osób i nawiązaliśmy nowe przyjaźnie. Oczekujemy złazu wiosennego, na którym ponownie spotkamy się z naszymi przyjaciółmi.

Z harcerskim pozdrowieniem

Czuwaj!!!