eTornister - szkolenie dla nauczycieli

Od wielu lat nauczyciele naszej szkoły podnoszą swoje kompetencje zawodowe, w tym te z zakresu dydaktyki cyfrowej, by lepiej sprostać wymaganiom nowoczesnej, przyjaznej uczniowi edukacji. Nie inaczej jest w przypadku programu eTornister.

Program eTornister, do którego właśnie przystąpiła nasza szkoła to inwestycja w uczniów uzupełniająca system edukacji szkolnej i dająca nowe, nieznane wcześniej możliwości pozyskiwania wiedzy. Ważny jest również fakt zapobiegani zjawisku "wykluczenia cyfrowego" oraz wyrównywanie szans edukacyjnych. Aby jednak skutecznie wykorzystać możliwości tego rozwiązania należy dobrze się do tego przygotować. Dlatego też wszyscy nauczyciele, którzy wspólnie z dziećmi będą korzystać z eTornistra przeszli szkolenie, na którym poznali zasady pracy z programami i aplikacjami. Wiemy doskonale, że tablety wraz z oprogramowaniem to nie wszystko, należy przede wszystkim wiedzieć, jak skutecznie korzystać z ich narzędzi.