Czwartoklasiści uczą się na tabletach - eTornister

Drugi września 2015 roku to ważny moment dla naszej szkoły: tego dnia uczniowie klas czwartych szkoły postawowej otrzymali tablety - eTornistry -czyli najnowocześniejsze urządzenia wspomagające proces dydaktyczny.

Uczniowie otrzymali tablety w ramach projektu eTornister dzięki staraniom dyrektora szkoły p. Lecha Brzezińskiego oraz przychylności władz samorzadowych naszego miasta. Nie są to zwykłe tablety, ale urządzenia wyposażone w elektroniczne wersje podręczników, dzięki czemu nie trzeba będzie dźwigać ze sobą ciężkich tornistrów. Dodatkowo każde z urządzeń wyposażone jest w beprzewodowy dostęp do internetu LTE, który umożliwi korzystanie z zasobów edukacyjnych internetu w dowolnym miejscu. Aby zapewnić bezpieczeństwo pracy w sieci na tabletach zainstalowane jest specjalne oprogramowanie, które blokuje niepożądane strony internetowe. Urządzenia będzie także można wykorzystywać jako czytniki lektur, a z czasem mają pojawić się kolejne aplikacje i ćwiczenia, które naukę uczynią dużo atrakcyjniejszą. Tablety pozwolą też rodzicom i uczniom na korzystanie z dostepu do dziennika elektronicznego.

Rozwiązanie to nie jest efektowną zabawką chociażby z tego powodu, że instalowanie na nich gier nie jest możliwe. Aplikacje do nauki poszczególnych przedmiotów, e-booki, elektroniczne wersje podręczników i ćwiczeń mają uzupełniać i wspomagać tradycyjny model nauczania. Nasi czwartoklasiści otrzymali oczywiście tradycyjne, papierowe podręczniki i również będą z nich korzystać. Wiemy też - i to niezwykle ważne, że eTornister wyrówna szanse edukacyjne szczególnie w odniesieniu do dzieci, które na codzień mają utrudniony dostęp do Internetu i jego zasobów edukacyjnych.

Warto dodać, że nasza szkoła jest pierwszą w wielkopolsce, a trzecią w kraju szkołą podstawową, która wdrożyła eTornister.

" type="application/x-shockwave-flash">" />