Uroczyste zakończenie roku szkolnego

To chyba ulubiony dzień wszystkich uczniów: zakończenie roku szkolnego. Przy pięknej pogodzie, w obecności rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz gości odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół nr 1 w Kole.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły oraz odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego mijający rok szkolny podsumował dyrektor szkoły Lech Brzeziński. Kilka ciepłych słów przekazał także zebranym ksiądz kanonik Józef Wronkiwicz. Wzruszającym momentem było oficjalne pożegnanie wieloletnich pracownic szkoły: kieronika gospodarczego p. Urszuli Książek (przejście na emeryturę) oraz księgowej p. Ireny Durkiewicz, która od 1 września pracować będzie w nowo tworzonym wydziale administracyjno-finansowym obsługi szkół.

Najlepszym uczniom z każdej klasy szkoły podstawowej i gimnazjum wręczono nagrody, a zaraz po tym uczniowie rozeszli się do klas, gdzie z rąk wychowawców odebrali świadectwa. Przed uczniami dwa miesiące zasłużonych wakacji, więc wypoczywajcie zdrowo, aktywnie i bezpiecznie! Już niedługo - pierwszego września - znów spotkamy się w szkole!Wyluzowany