BAJKOWY TYDZIEŃ W GRUPIE PRZEDSZKOLNEJ 0A

W ubiegłym tygodniu dzieci miały możliwość przypomnienia lub poznania najpiękniejszych bajek i baśni czytanych przez zaproszonych gości i wychowawczynie.

Ponadto dzieci przyniosły swoje ulubione książki, które również były czytane w trakcie tego niezwykłego tygodnia. Dzieci wcielały się w role bajkowych bohaterów: Czerwonego Kapturka, pomagały Kopciuszkowi oddzielić groch od kaszy, niektórzy „zatruli się” jabłkiem jak królewna Śnieżka.
W bajkowym tygodniu na zajęciach nie mogło zabraknąć pani wicedyrektor Bogumiły Bartłomiejczak, która przeczytała dzieciom bajkę „Szewczyk Dratewka” i pana dyrektora Waldemara Pietrzaka, który przeczytał dzieciom bajkę „Stoliczku nakryj się”.
Odwiedziły nas również Panie z biblioteki pedagogicznej, które przeprowadziły ciekawe zajęcia biblioteczne. Dzieci z ciekawością wysłuchały opowiadania „A każdy widział kota” i aktywnie uczestniczyły w zabawach przygotowanych przez gości.
Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom za udział w bajkowym tygodniu, który miał na celu wdrożenie dzieci do uważnego słuchania tekstów literackich oraz zainteresowanie dzieci literaturą.