I runda Pucharu Polski Juniorów Młodszych i Juniorów Starszych w Korfballu

W niedzielę, 10 grudnia w kolskiej hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się turniej I rundy Pucharu Polski w Korfballu w kategorii juniorów młodszych (U16) oraz juniorów starszych (U19). Świetny turniej zagrali juniorzy młodsi pierwszego zespołu kolskiego Maratończyka, z dobrej strony pokazali się także uczniowie klas siódmych naszej szkoły, a więc trzynastolatkowie.

Świetny turniej zagrali juniorzy młodsi 1 zespołu kolskiego Maratończyka, którzy wygrali wszystkie swoje spotkania i zasłużenie zajęli pierwsze miejsce w turnieju. Kolski klub wystawił do turnieju trzy zespoły, dwa z nich stanowią bezpośrednie zaplecze klubu na przyszły sezon, w ich skład wchodzą bowiem uczniowie klas siódmych a więc trzynastolatkowie. Również z ich postawy na boisku zadowolony był trener Waldemar Pietrzak.

Skład Maratończyka I Koło: Martyna Klepczarek, Judyta Ferenc, Patrycja Klepczarek, Aleksandra Nowicka, Łukasz Kunicki, Klaudiusz Śniegowski, Piotr Wiśniewski, Szymon Chodosz.

Klasyfikacja końcowa juniorów młodszych

1. UKS Maratończyk Koło I    10pkt    60:16

2. LUKS Olympic Słupia            8pkt    31:16

3. UKS Czwórka Bydgoszcz      6pkt    24:26

4. UKS Maratończyk Koło III    4pkt    16:39

5. UKS Maratończyk Koło II     2pkt    18:33

6. UKS Cirkus Konstancin         0pkt    15:33

W kategorii juniorów starszych Maratończyka Koło reprezentowały dwa zespoły, które zajęły drugie i trzecie miejsce.

Klasyfikacja końcowa juniorów starszych

1. UKS Cirkus Konstancin           5pkt    22:10

2. UKS Maratończyk Koło II       4pkt    20:10

3. UKS Maratończyk Koło I        3pkt    18:10

4. AKK Warszawa                        0pkt      0:30

Maratończyk I Koło: Nadia Nowakowska, Maria Jarmuż, Sandra Radwańska, Kamil Goss, Adam Łaszkiewicz, Dominik Kowalski.

Maratończyk II Koło: Natalia Nowicka, Judyta Ferenc, Karolina Kawka, Jan Nitecki, Konrad Urbański, Piotr Kujawa.

Trener obu zespołów – Waldemar Pietrzak

„Pierwszy zespół potwierdził swoją supremację w tej kategorii wiekowej w Polsce i powiem nieskromnie, że nie było tutaj żadnego zaskoczenia. Zadowolony jestem również z gry zawodników dwóch pozostałych zespołów, są oni o dwa lata młodsi od swoich rywali z innych zespołów a pokazali, że mogą z nimi rywalizować jak równy z równym. Niewątpliwie jest to wynik ich ciężkiej pracy treningowej, część z nich jest uczniami pierwszej w Polsce klasy sportowej o profilu korfball, która od tego roku szkolnego funkcjonuje w Szkole podstawowej nr 2. Natomiast juniorzy starsi będą musieli w drugiej rundzie gonić zespół Cirkusa Konstancin, mam nadzieję, że im się to uda i będziemy mogli na wiosnę cieszyć się ze złotych medali w trzech kategoriach wiekowych” – powiedział Waldemar Pietrzak