Wtorek, 2017-12-12

Imieniny: Ady, Aleksandra

Bezpieczeństwo i przedsiębiorczość z żyrafą Lokatką

Cały ubiegły tydzień stał w naszej szkole pod hasłem: "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym". Przez ten czas w naszej szkole mieszkała żyrafka Lokatka - opiekunka Szkolnej Kasy Oszczędności, która pomagała dzieciom poznać zasady ruchu drogowego.

Tydzień rozpoczął się smakowicie: od sprzedaży galaretek w kolorze sygnalizacji świetlnej. Dużą atrakcją, ale przede wszystkim praktyczną lekcją była nauka właściwego przechodzenia przez jezdnię w towarzystwie Pana Stopka i Lokatki. W ramach różnorodnych działań realizujących hasło miesiąca uczniowie brali udział w konkursach wiedzowych i plastycznych, np."Bądź partnerem na drodze", "Odblaski", "Już to wiem". Odbyło się także szereg lekcji, pogadanek, prezentacji, scenek, wystawek i pokazów dotyczących bezpiecznego poruszania sie po drodze, szczególnie o tej porze roku.

Naszą akcję wsparli też  policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole przeprowadzając dla uczniów  pogadankę o odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz bezpieczeństwie na drogach. Poza tym uczniowie realizowali  główne założenia programu SKO, np. wykonali bankomat z surowców wtórnych czy kartę do bankomatu według własnego projektu. Na uroczystym apelu podsumowującym pracowity tydzień uczniowie otrzymali odblaski od przedstawiciela banku PKO w Kole, a jeden z uczniów zaprezentował wzorcowy, a jednocześnie bezpieczny strój na rower. Szczególne nagrody otrzymali zwycięzcy z poszczególnych konkursów oraz mistrz oszczędzania miesiąca listopada. Wyłoniono także najbardziej przedsiębiorczą klasę.

Żyrafka uczyła nas i towarzyszyła nam przez cały tydzień. Wierzymy, że dzięki  szeroko  zakrojonym praktycznym działaniom uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze do i ze szkoły.