Wtorek, 2017-12-12

Imieniny: Ady, Aleksandra

Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości

Uroczystą akademią uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Wspaniały, pełen wzniosłych i patriotycznych treści występ uczniów był zwieńczeniem tygodnia, w którym świętowaliśmy odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Od kilku dni na szkolnym korytarzu można było zapoznać się z wystawą dotyczącą 11 listopada, na ekranach projekcyjnych wyświetlały się niepodległościowe prezentacje przygotowane przez uczniów. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonywały narodowe kokardy w biało-czerwonych barwach, które z dumą prezentowały na odświętnych strojach. Podczas samej akademii mogliśmy usłyszeć i zobaczyć wiesze i piosenki oraz tańce, obejrzeliśmy też film nakręcony przez uczniów, w którym oni sami opowiadali o wolności. Wspólnie śpiewaliśmy patriotyczne pieśni - zarówno te najstarsze, jak i współczesne.

Nad scenariuszem i przygotowaniami do koncertu czuwały nauczycielki: Anita Kalinowska i Iwona Domańska we współpracy z Moniką Strugarek, Anną Machowicz, Katarzyną Żmijewską i Tomaszem Żurawikiem. Znakomity zespół muzyczny poprowadził p. Marcin Cechowski.