• Odwiedziło nas: 39801941

Nasze maluszki z grupy 0 D

Grupa najmłodszych dzieci 3 i 4-letnich, czyli oddział 0 D okres adaptacji w przedszkolu ma już za sobą. W ciągu dwóch miesięcy wiele się u nas wydarzyło: było bezpiecznie, zdrowo, smacznie i jesiennie.

Mamy już za sobą pierwsze spacery i wycieczki podczas, których nie tylko podziwialiśmy jesienny krajobraz, dokonywaliśmy obserwacji przyrodniczych, ale i zbieraliśmy jesienne skarby. Skarby te posłużyły nam do utworzenia „Jesiennego kącika” w sali. Podczas tych dwóch miesięcy dzieci zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa na drodze, które osobiście przekazał im zaproszony pan policjant. Zawód pielęgniarki przedstawiła nam z kolei pani Teresa , nasza szkolna pielęgniarka, u której gościliśmy w gabinecie. W ramach tygodnia owocowego i warzywnego, przedszkolaki poznawały owoce, warzywa, przygotowały owocowe szaszłyki i sałatkę owocową a do naszej sali zagościły „Warzywne stworki”. Odbyliśmy również wycieczkę do pobliskiej szklarni, gdzie z bliska mogliśmy zobaczyć jak rosną i dojrzewają pomidory. Park jesienią podziwialiśmy w czasie codziennych spacerów a o lesie i zwierzętach leśnych opowiedziała nam pani Ilona Żółtowska z Nadleśnictwa Koło, którą gościliśmy u siebie. Bardzo podobał się Pani leśnik nasz „Kącik jesienny”, makieta lasu oraz zbudowana przez dzieci gawra niedźwiedzia.

Trzynasty października był dla nas ważnym dniem, bowiem tego dnia po raz pierwszy przedszkolaki z naszej grupy miały okazję zaprezentować się przed  publicznością.  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej na uroczystości zatańczyły taniec pt. „Małe czerwone jabłuszko”.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć ze wszystkich opisanych wyżej wydarzeń.

Tekst i zdjęcia: wychowawczynie grupy 0 D