Kampania profilaktyczna "Zachowaj Trzeźwy Umysł 2017"

Jak co roku, nasza szkoła przystąpiła do największej ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, która jest objęta patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. W gronie laureatów konkursu literackiego "Na skrzydłach przyjaźni" – za wiersze pt. ,, Nowe życie” i „Tragifarsa” - znalazł się uczeń klasy 3b gimnazjum Jakub Graczyk, który nagrodę odebrał w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

W tegorocznej edycji uczniowie wzięli udział w konkursie pod hasłem „Na skrzydłach przyjaźni”. Zadaniem konkursu było wykonanie pracy plastycznej lub literackiej obrazującej przygodę z wybranym bohaterem literackim, który został przyjacielem ucznia. Konkurs cieszył się dość dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Przy wsparciu nauczyciela języka polskiego p. Renaty Krauze-Witkowskiej i nauczyciela plastyki p. Wiolety Tęgos oraz szkolnego koordynatora - pedagoga Iwony Herman, uczniowie wykonali wiele ciekawych prac.

Spośród tysięcy nadesłanych z całej Polski prac jury wyłoniło laureatów konkursu. I tak w gronie laureatów konkursu literackiego – za wiersze pt. ,, Nowe życie” i „Tragifarsa” - znalazł się uczeń klasy 3b gimnazjum Jakub Graczyk. Za swoją pracę i zaangażowanie został nagrodzony bezprzewodowym zestawem muzycznym z technologią Bluetooth marki Sony. Wręczenie głównej nagrody nastąpiło podczas uroczystości finałowej tegorocznej kampanii, która odbyła się 13 października 2017r. w Centrum Olimpijskim w Warszawie. W uroczystości razem z Jakubem wzięli udział jego Rodzice oraz rodzeństwo, a także pedagog p. Iwona Herman, koordynatorzy kampanii w mieście Kole – p. Monika Pelc-Puszczyk, p. Agnieszka Zborowska-Karbowa i przedstawiciel Urzędu Miasta – naczelnik Wydziału Organizacyjno- Administracyjnego p. Artur Zwierzyński. Ponadto w ramach konkursu plastycznego wyróżniono uczniów: Paulinę Robaszkiewicz z kl. 6b, Anetę Zagozdę z kl. 6b, Wiktora Polińskiego z kl. 2b gimnazjum.

W dniu 20 października 2017r. w Ratuszu Miejskim w Kole odbyła się miejska uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu plastyczno-literackiego ,,Na skrzydłach przyjaźni”. Z rąk zastępcy burmistrza miasta Koła p. Elżbiety Modrzejewskiej otrzymali oni nagrody oraz pamiątkowe dyplomy, a szkolni koordynatorzy - certyfikaty z podziękowaniem za wkład i zaangażowanie w realizację kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Tekst i zdjęcia: Iwona Herman