Spotkanie z Policją: ,,Bezpieczeństwo uczniów w drodze do i ze szkoły”

,,Bezpieczeństwo uczniów w drodze do i ze szkoły” to temat spotkania z Policjantem, które odbyło się 19 października 2017r. w naszej szkole. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 0-III. Funkcjonariusze Zespołu do Spraw Nieletnich z Komendy Powiatowej Policji w Kole zapoznali uczniów z podstawowymi przepisami ruchu drogowego oraz zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym.

Najmłodsi uczniowie zdobywali nie tylko wiedzę teoretyczną, ale i umiejętności praktyczne: w sali gimnastycznej została ułożona droga ze skrzyżowaniem, pasami oraz sygnalizacją świetlną i znakami drogowymi - Miasteczko Ruchu Drogowego. Uczniowie z pomocą policjanta - jako piesi lub w specjalnie zakupionych autochodzikach – zdobywali umiejętność bezpiecznego przemieszczania się po drodze.

Działania profilaktyczne z wykorzystaniem autochodzika mają na celu rozwój uwagi, spostrzegawczości i umiejętności obserwacji oraz rozwój umiejętności przewidywania i podejmowania właściwych decyzji na drodze.

Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprawnie rozpoznawały i interpretowały znaki drogowe. Miały także okazję do czynnego udziału poprzez możliwość zadawania pytań, wyjaśniania  różnych sytuacji drogowych na konkretnych przykładach.