Dzień Przedszkolaka i Dzień Chłopaka

Dzień Przedszkolaka i Dzień Chłopaka to dwa święta, które pod koniec września obchodziły dzieci z oddziału przedszkolnego 0A.

Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień kończy się, od najmłodszego aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”.

29 września przedszkolaki z grupy Oa obchodziły Dzień Przedszkolaka. To wspaniały dzień dla każdego wychowanka przedszkola. Tego dnia dzieci i wychowawcy wspólnie zasiedli do świątecznego śniadania, które zostało zrobione własnoręcznie przez dzieci z produktów przygotowanych w domu przez rodziców (warunkiem były zdrowe produkty). Po śniadaniu na  dzieci czekał również słodki poczęstunek przygotowany przez zdolne mamy. Wychowawczynie grupy złożyły dzieciom z okazji ich święta życzenia: dużo zdrowia, uśmiechu, radości oraz samych słonecznych dni. Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach  grach i tańcach. Nie zabrakło uśmiechu i radości. Było wesoło i kolorowo. Myślimy, że ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego przedszkolaka.

W ten sam dzień obchodziliśmy również Dzień Chłopaka.

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy w życiu przedszkola. Równie ważne jest więc  Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W dniu 29 września 2017r (w piątek) w grupie Oa dziewczynki wręczały chłopcom upominki, złożyły życzenia i mocno uściskały. A więc zbiegły się w jednym dniu dwa ważne  święta dla przedszkolaków. Obie uroczystości przyniosły radość i uśmiech na buziach dzieci i na pewno długo i ciepło pozostaną w pamięci.

Tekst i zdjęcia: wychowawczynie grupy