Jesień w parku - spacery i zabawy przedszkolaków

Choć dziś za oknem deszcz, to kilka poprzednich, ciepłych i słonecznych dni sprawiło, że nasze przedszkolaki mnóstwo czasu spędziły na spacerach do parku, lasku miejskiego i place zabaw. Zabawy i radości było co nie miara.

Dzieci spacerowały po parku, podziwiały piękno jesiennej przyrody. Słuchały jej odgłosów, poznawały  parkowe drzewa i ich liście oraz owoce, przyglądały się skaczącym po drzewach wiewiórkom. Był też czas na bieganie i zabawy ruchowe. Najwięcej radości sprawiło baraszkowanie wśród miękkich, pachnących liści. Przedszkolaki  potrafią wspaniale wczuć się w klimat i piękno otaczającej nas przyrody. Z żołędziami, kasztanami z  bukietami liści w rękach oraz z zebranymi grzybami, zadowoleni wrócili do przedszkola. Wiele radości dały też dzieciom harce na placu zabaw.

Zatem póki na zabawy w plenerze czas, zapraszamy wszystkich chętnych na jesienne szaleństwo do parku, bo wkrótce nadejdą szare i pochmurne dni. Jesień jest piękna w parku :)

To był bardzo miło spędzony czas w przyjemnej atmosferze.

Tekst i zdjęcia: wychowawczynie grup 0A i 0C