Zuchy i harcerze na Jesiennym Złazie Hufca Koło

W dniach 20-21 października drużyny harcerskie im. Zawiszy Czarnego działające przy Szkole Podstawowej nr 2 wraz wzięły udział w Jesiennym Złazie Hufca ZHP Koło, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Kole. Mottem było hasło  „Nakręć się na pomoc”.

Imprezę rozpoczął uroczysty apel, na którym pojawili się goście - zasłużeni harcerze, z druhem komendantem Leonardem Jaroszewskim na czele oraz przedstawiciele Rady Miasta. Po apelu przyszedł czas na program artystyczny, przygotowany przez gospodarzy. Następnie nasze zuchy i harcerze rozśpiewały się przy wspaniałym akompaniamencie druha Henryka Perzyńskiego. Wieczorem można było się posilić kiełbaską z grilla, by tuż po konsumpcji ruszyć na parkiet i szaleć na dyskotece.

Sobota była dniem zajęć, podczas których dzieci poznały zasady bezpieczeństwa oraz udzielania pierwszej pomocy. Pracownicy KPP w Kole przygotowali pokazy i prelekcje dostosowane do wieku słuchaczy. Następnie dzieci udały się do budynku Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kole, gdzie oprócz pogadanki mogły podziwiać sprzęt strażacki. Na koniec czekał pokaz z tzw. samarytanki - część multimedialna, przygotowana przez gospodarzy oraz część praktyczna, którą poprowadził druh Dawid Sławiński. Po zajęciach przyszedł czas na harcerską grochówkę i pożegnalny apel.

W Jesiennym Złazie poza doświadczonym harcerzami wzięły udział zuchy, w tym grupa siedmiolatków. Mimo tęsknoty za rodzicami wszystkie dzielnie spędziły noc z druhnami. Opiekę nad zuchami i harcerzami sprawowali: druhny Elżbieta Biskupska, Edyta Sławińska, Kamila Walczak, Paulina Olszewska i Elżbieta Karaszewska oraz druh Dawid Sławiński.

Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę, do zobaczenia na kolejnym złazie.

Czuwaj!

Tekst i zdjęcia: E. Karaszewska