Środa, 2017-12-13

Imieniny: Dalidy, Juliusza

Nowy rok szkolny rozpoczęty!

Tegoroczny rok szkolny rozpoczął się nietypowo, bo czwartego września. Mamy nadzieję, że wyjątkowo długie wakacje sprawiły, że dzieci i młodzież z radością powracają w szkolne mury. Podczas uroczystego rozpoczęcia na szkolnym placu apelowym zgromadzili się licznie uczniowie, rodzice, goście oraz nauczyciele i pracownicy szkoły.

Chwilę po tym, gdy zabrzmiał pierwszy dzwonek na plac apelowy wprowadzono sztandar szkoły podstawowej, społeczność szkolna odśpiewała uroczyście Mazurka Dąbrowskiego, a dyrektor szkoły powitał wszystkich po wakacyjnej przerwie. Dzień ten był wyjątkowy zwłaszcza dla najmłodszych, czyli dzieci z zerówek oraz pierwszaków z podstawówki. Wzruszenia nie kryli także ich rodzice i dziadkowie. Po raz kolejny grupa dziewcząt i chłopców rozpoczyna naukę w oddziałach sportowych o profilu "piłka nożna" i "korfball".

Wszystkim, dla których szkoła to "drugi dom" - czyli uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy udanego nowego roku szkolnego, a rodzicom - radości z osiągnięć ich pociech.

Zdjęcia. A. Wilk