Wizyta przedszkolaków w Państwowej Szkole Muzycznej i Bibliotece Miejskiej

Wiosna to czas wycieczek i poznawania wielu ciekawych miejsc, chociażby takich jak szkoła muzyczna i bibliteka, dokąd wybrały się nasze przedszkolaki.

25 kwietnia 2017r. grupa 0”C” udała się na wycieczkę do Państwowej Szkoły Muzycznej. Celem wycieczki było poznanie szkoły, która kształci przyszłych muzyków oraz poznanie pracy nauczyciela w tym rodzaju szkoły. Dzieci obejrzały budynek szkoły, odwiedziły sale, w których uczniowie uczą się grać na różnych instrumentach i miały okazję dokładnie się z nimi zapoznać.

19 maja 2017r. przedszkolaki z grupy  0 ”C” były na wycieczce w bibliotece, w której pracuje mama Mateusza, jednego z naszych wychowanków. Miały okazję obejrzeć księgozbiory i posłuchać opowiadania pt. „Przygody  Franklina”. Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało kolorowankę z bohaterem opowiadania oraz zakładkę do książki. Celem naszej wycieczki było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku do książki oraz poznanie pracy bibliotekarza.

Dziękujemy za serdeczne przyjęcie i miłą atmosferę.

tekst: wychowawczynie