Wtorek, 2017-12-12

Imieniny: Ady, Aleksandra

Przedszkolaki poznają ciekawe zawody: strażaka i fizjoterapeuty.

Przedszkolaki z oddziału 0C czyli najstarsza grupa wiekowa poznawały kolejne ciekawe zawody. Tym razem spotkały się z fizjoterapeutką oraz odwiedziły kolskich strażaków.

Fizjoterapeuta jest specjalistą, który zajmuje się wykonywaniem zabiegów fizjoterapeutycznych w rehabilitacji oraz profilaktyce. Pracuje on z osobami niepełnosprawnymi, z zaburzeniami  neuromięśniowymi i mięśniowo-szkieletowymi. Zadaniem terapeuty jest powstrzymanie postępujących zmian w organizmie, poprawienie sprawności ruchowej oraz działalność profilaktyczna poprzez stosowanie odpowiednich zabiegów, masaży i ćwiczeń. Rozpoczynając pracę z pacjentem fizjoterapeuta musi  w odpowiedni sposób dobierać ćwiczenia, aby odniosły pożądany skutek.

Takich informacji dowiedziały się dzieci z oddziału przedszkolnego 0”C”na spotkaniu z mama naszej wychowanki Jagody p. Dorotą  Klapczyńską  która ten zawód wykonuje. Dodatkowo dzieci mogły zaobserwować działania praktyczne-pokaz ćwiczeń. Rodzic zademonstrował odpowiedni sprzęt, przybory i rekwizyty. Dzieci również działały praktycznie, ćwiczyły na sobie niektóre ćwiczenia pokazywane przez gościa. Być może w niedalekiej przyszłości któryś przedszkolak podejmie się takich wyzwań wybierając taki zawód.

-   -   -   -   -   -   -   -   -

19 maja 2017r. dzieci z oddziału przedszkolnego 0”C” odwiedziły Komedę Powiatowej Straży Pożarnej, gdzie  miały okazję zobaczyć z bliska jak wygląda z bliska praca strażaków. Dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych to jeden z celów podstawy programowej, które dzieci muszą poznać. Dziecko powinno wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia, do kogo zwrócić się o pomoc.

Dzięki życzliwości panów strażaków, przedszkolaki mogły przyjrzeć się samochodom oraz obejrzeć sprzęt strażacki. Niebywałą atrakcją była możliwość założenia stroju strażackiego, wejście do samochodu oraz lanie wodą z węża strażackiego. W pomieszczeniu „Centrum dowodzenia” przypomniano dzieciom w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną oraz utrwalony został numer alarmowy 112.

Tekst - wychowawcy grupy